DAN KADA SMO POSTALI ŠAMPIONI!

Na današnji dan 2016. godine OFK Titograd (tadašnja Mladost) je postao šampion Crne Gore.

U direktnom sudaru sa jedinim konkurentom za prvo mjesto, sa ekipom Budućnosti na stadionu pod Goricom, OFK Titograd je pobijedio sa 2:1 i time dva kola prije kraja matematički obezbijedio prvu titulu prvaka u svojoj dugoj istoriji.

Osvajanjem titule „romantičari“ su dobili priliku da treći put predstavljaju Crnu Goru na evropskoj sceni, a prvi put u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Igralo se 31. kolo Prve crnogorske fudbalske lige. Titorad je gostovao Budućnosti i na gostovanju sezone slavio rezultatom 1:2.

„Romantičari“ su poveli u 34′ minutu golom Milana Đurišića i prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:1.

Plavo-bijelima je bilo jasno da će morati da napadnu i zaustave Titograd u njegovom pohodu na najprestižniji trofej crnogorskog fudbala. U 51′ minutu Momčilo Raspopović postiže pogodak za 1:1.

Do kraja, Titograd je smogao snage, pokazao karakter i u 79′ minutu preko Zorana Kokota došao do 1:2 i titule šampiona Crne Gore.

Ekipa koju je sa klupe predvodio Nikola Peco Rakojević potpuno zasluženo postala je prvak države pošto je čitave sezone bila dominantna, a ovaj trijumf protiv Budućnosti svakako je predstavljao šlag na torti. Titograd je tako postao šesti šampion Crne Gore od proglašenje nezavisnosti.

Šampionski tim: Mileta Radulović, Miloš Lakić, Ivan Novović, Miloš Radulović, Milan Đurišić, Luka Petričević, Mirko Raičević, Andjelo Rudović, Marko Šćepanović, Zoran Petrović, Ivan Vuković, Edvin Kuč, Zoran Kokot, Vuk Radović, Danilo Čelebić, Ilija Glavan, Rio Kato, Balša Boričić, Damir Kojašević.

Sa druge strane stajali su: Damir Ljuljanović, Ivan Pejaković, Tomislav Pajović, Marko Burzanović, Radomir Đalović, Risto Radunović, Milan Vušurović, Miloš Raičković, Luka Mirković, Filip Mitrović, Momčilo Raspopović, Milisav Vuksanović, Velizar Janketić, Deni Hočko, Vule Vujačić, Ermin Seratlić, Marko Raičević, Luka Božović.