POBJEDA TITOGRADA GOLOVIMA MENDIJA I PAVIĆEVIĆA

Fudbaleri OFK Titograda pobijedili su Sutjesku u Nikšiću rezultatom 1-2. Titograd je poveo golom Mamadu Mendija u 14′ minutu. Sutjeska je izjednačila preko Boža Markovića u 33′.

Rezultat na poluvremenu bio je 1:1.

Pobjednički gol postigao je napadač OFK Titograda Marko Pavićević u 89′ minutu.

PRVO POLUVRIJEME

Prva prilika na meču viđena je u prvom minutu. Merdović je šutirao, ali iznad prečke. Titograd je odgovori samo minut kasnije, preko napadača Marka Pavićevića. Petroviću mu je dobro asinstirao, ali je Pavićević šutirao pored gola.

U 14′ minutu, nakon odličnog prodora Pavlovića i još boljeg dodavanja prema svom krilu, Mamadu Mendi postiže pogodak.

Dva minuta kasnije, Janković je pronašao Merdovića na 11 metara, ovaj prebacio za Boža Markovića, koji je dobro šutirao glavom, ali je Saša Ivanović odlično reagovao.

U 18′ Pavlović je povukao kontru, dodao na krilo prema Mendiju, koji je ubacio na 16 metara i ponovo našao Vojina Pavlovića, a vezista Titograda je plasirao preko gola.

U 25′ Roganović pravi kardinalnu grešku, Merdović mu je prošao iza leđa, uzeo mu loptu u šesnaestercu, a ovaj ga srušio. Dosuđen je penal za Sutjesku. Na sreću Titograda Marković je loše izveo jedanaesterac. Vrhunska odbrana Saše Ivanovića. Ostalo je 0:1.

Dva minuta kasnije nekadašnji igrač Titograda Marko Ćetković je prošao kroz sredinu, šutirao sa 24 metra, ali pored lijeve stative golmana Ivanovića.

Inicijativa Sutjeske, koja je počela loše izvedenim jedanaestercem Boža Markovića, nastavila se, a u 32′ minutu je pokušao Vladan Bubanja. Njegov šut je izblokirao Jovan Nikolić. Nakon kornera, ponovo je pokušao Bubanja, glavom preko gola Ivanovića.

Inicijativa Sutjeske rezultirala je kornerom. Zakarija ga je izveo, i pogodio direktno u glavu Boža Markovića, koji je ispravio grešku učinjenu loše izvedenim penalom i savladao Ivanovića. Sutjeska je izjednačila u 33′ minutu.

U 44′ prva velika prilika nakon izjednačenja, Ćetković je odlično proigrao Boža Markovića, koji je šutirao i pogodio prečku. Nakon gužve, Titograd se odbranio i ostalo je 1:1.

DRUGO POLUVRIJEME

Prva velika prilika u drugom poluvremenu desila se u 67′ minutu. Nakon što je sudija Mileta Šćepanpović procijenio da je Zoran Petrović igrao rukom, Marko Vučić je izveo slobodnjak sa 24 metra i pogodio stativu.

U 69′ minut desila se sporna situacija. Nakon što je uhvatio loptu u ruke golman Giljen, dodao je Cigeru, a ovaj mu je vratio ponovo u ruke. Nije bilo indirekta za OFK Titograd, po procjeni sudije Šćepanovića.

Zoran Petrović je šutirao sa lijeve strane u 73′ minutu, ali pored stative golmana Sutjeske.

Titograd je nastavio sa napadima. Divanović je u 79′ šutirao sa 27 metara, preko gola. U 81′ minutu dosuđen je korner za „romantičare“, Petrović ga je izveo, a Mendi za malo postigao pogodak. Giljen je bio pripravan. Potom je u 83′ minutu ponovo pokušao Petrović, drugi put preko gola.

U finišu meče, u 89′ stigao je rezultat koji je priželjkivala ekipa Titograda. Zaim Divanović je odlično proigrao Pavićevića, koji je istrčao 20 metara, izašao pred Giljena sa Cigerom na leđima i pogodio za konačnih 1:2.

Velika pobjeda Titograda na teškom gostovanju.

Telekom 1.CFL 18-19, 33. kolo
Gradski stadion Nikšić, 11.05.2019.

Glavni sudija: Mileta Šćepanović, I pomoćnik: Nikola Radulović, II pomoćnik: Dragan Vujović, Četvrti sudija: Aleksandar Šćekić, Kontrolor suđenja: Amil Gerina, Delegat: Dragan Kaluđerović