OFK TITOGRAD PORAŽEN OD ZETE

2019-03-02

Solidno prvo poluvrijeme viđeno je na Starom aerodromu. Bilo je prilika na obje strane, a domaći su već u trećem minutu mogli da povedu. Ivan Novović je izveo prekid, Zoran Petrović zahvatio loptu glavom i pogodio stativu. Uzvratila je Zeta u osmom minutu. Sa lijeve strane je centrirao Nemanja Sekulić, Nikola Krstović je u kaznenom prostoru primio loptu, onda oklijevao i dozvolio odbrani da ga izblokira. U istom minutu, vidjeli smo novu veliku priliku za romantičare. Mamadu Mendi je prihvatio loptu na desnoj strani, ušao u šesnaesterac, šutirao i uzdrmao prečku gola gostiju. Veliku priliku OFK Titograd je imao i u 18. minutu. Pavlović je sa desne strane ubacio loptu po zemlji, zahvatio je Petrović i šutirao. Namaško je uspio da je odbije do svog igrača Vukčevića, koji je nespretno reagovao i vratio je ka golu. No, još jedna refleksna reakcija moldavskog čuvara mreže spasila je goste da lopta ne udje u mrežu. A onda, u 24. minutu izabranici Dejana Roganovića su poveli. Podgoričani su bili u napadu, izgubili su loptu pred protivnićkin šesnaestercem nakon čega je sijevnula kontra Zete. Nikola Krstović je na lijevoj strani primio loptu, krenuo ka golu, a onda pravovremeno asistirao ka Jamoi, koji je sa 12-13 metara pogodio – 0:1. Vidjeli smo i osam minuta kasnije prijetnju gostiju. Krstović je sa dvadesetak metara dobro šutirao, a Ljuljanović izbacio u korner.

Krenuli su domaći ofanzivnije u nastavku, a u 60. minutu imali su prvu priliku. Nikolić je centrirao da desne strane, Sekulić na prvoj stativi zahvatio loptu, a Namaško fenomenalno intervenisao. Isti igrač je šest minuta kasnije pogodio stativu, a onda je sijevnula još jedna kontra Zete i još jedan pogodak. Lazar Lambulić je poslao sjajan pas ka Nikoli Krstoviću, koji je poluvolejom sa petnaestak metara postigao efektan pogodak – 0:2. Veliku šansu Zeta je imala i u 78. minutu. Ponovo je Lambulić dao loptu za Krstovića, koji je krenuo ka golu, zaobišao golmana Ljuljanovića, a onda pogodio spoljni dio mreže.