POBJEDA TITOGRADA UZ HET TRIK MARKA PAVIĆEVIĆA

2019-03-17

Fudbaleri OFK Titograda pobijedili su ekipu Mornara u 25. kolu Telekom 1.CFL, rezultatom 0-3. Heroj današnjeg trijumfa je srpski napadač Marko Pavićević koji je postigao tri gola.

Prvi gol Pavićević je postigao u 19′ nakon asinstencije Marka Roganovića. Titograd ov desni bek je dobro protrčao po desnoj strani i odličnim centaršutom pronašao svog napadača, koji je udarcem glavom savladao golmana Raičevića.

Nakon dva minuta Mornar je imao priliku da izjednači, ali Predrag Brnović nije iskoristio dobar centaršut Luke Merdovića.

U 38′ minutu, nakon gužve u šesnaestercu Zoran Petrović je šutirao ka golu Raičevića, ali je lopta pogodila defanzivca Mogrena Vlahovića, kome je sudija Mileta Šćepanovića dao direktan crveni karton, a “romantičarima” dosudio penal.

Pavićević je preuzeo odgovornost izvođenja jedanaesterca i pogodio.

Na pauzu se otišlo sa rezultatom 0:2.

Drugi dio meča počeo je dobrom igrom “romantičara”, koji su prvi put zaprijetili u 52′ minutu. Novović i Petrović su odigrali dupli pas, nakon kojeg je lijevi bek Titograda šutirao, ali je Raičević zaustavio taj udarac.

Zapaženu ulogu imao je i Balša Sekulović, koji je nakon što je ušao u igru, pokušao dva puta. Prvi put u 61′, kada je odlično šutirao, ali je Raičević bio pripravan. Minut kasnije Sekulović je pokušao ponovo i pogodio stativu.

U finišu meča, u 89′ minutu Novović je izveo korner, a lošu reakciju protivničke odbrane iskoristio je Marko Pavićević i postigao het trik.