POBJEDA OMLADINACA UZ DVA GOLA RAKOČEVIĆA

2019-05-05

Omladinci OFK Titograda pobijedili su danas Jedinstvo u 9. kolu plej-of runde, rezultatom 2:0.

Oba gola postigao je Lazar Rakočević, prvi u 19′, drugi u 78′ minutu meča.

U uvodnom dijelu utakmice obje strane su odmjeravale snage, a prvi pokušaj na utakmici zabilježili smo u 15′ minutu meča, kada je Aldin Ćatović jako šutirao, ali pogodio spoljni dio mreže.

U 19′ minutu Lazar Rakočević je dobio loptu na 20 metara od gola, na desnoj ivici šesnaesterca i prelijepim lob udarcem prevario golmana gostiju Igora Kneževića.

Do poluvremena je viđena tvrda igra, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 1-0.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo OFK Titogradu. U 57′ minutu, nakon kornera Slobodan Perišić je pogodio prečku, u 63′ je Aldin Muradbašić šutirao sa 28 osam metara, malo iznad gola.

Deset minuta kasnije Alden Škrijelj je odlično prošao po lijevoj strani, ušao u sredinu šesnaesterca, namjestio se na desnu nogu i plasirao loptu, ali je golman Knežević bio pripravan. Ulaskom Marka Matanovića u 52′ minutu Titograd je dobio na kreativnosti, a mladi vezista je imao priliku da postigne pogodak. U 76′ minutu Matanović je šutirao jako, Knežević je odbranio, a lopta se odbila do Rakočevića koji je lako prevario golmana gostiju i postavio konačan rezultat 2:0.

U 79′ minutu Marko Matanović izvodi korner, a Amir Muzurović udarcem glavom pogađa prečku.

Samo dva minuta od ulaska na teren, u 84′ minutu Balša Adžić se našao u prilici, ali je pogodio stativu.

Iako smo postigli pogodak, nismo igrali dobro u prvom poluvremenu. Nakon toga smo popravili utisak i zasluženo pobijedili“, kazao je nakon meča trener omladinaca Rajko Baćko Mugoša.

OMLADINSKA LIGA CRNE GORE 18/19 – GRUPA A
9. kolo
Trening kamp OFK Titograda, Podgorica
OFK Titograd 2:0 Jedinstvo

Strijelci: Lazar Rakočević 19′, 78′

Žuti kartoni: Slobodan Perišić (TIT), Milan Konatar (JED), Kenan Hadžibegović (JED)

Glavni sudija: Ivan Šarac, I pomoćnik: Miloš Janković, II pomoćnik: Slobodan Stanković, Delegat: Petar Stojanović

Trener: Rajko Mugoša

Prvi tim: Sergej Joksimović, Alden Škrijelj, Nemanja Popović, Aldin Ćatović, Amir Muzurović (od 86′ Marko Šćepanović), Aldin Muradbašić (od 82′ Balša Adžić), Slobodan Perišić (C), Danilo Vujović, Petar Mališić (od 52′ Ognjen Gašević), Lazar Rakočević (od 85′ Blažo Šuškavčević), Matija Drinčić (od 52′ Marko Matanović).

Rezerve: Emir Spahić, Marko Matanović, Blažo Šuškavčević, Balša Adžić, Marko Šćepanović, Ognjen Gašević.