TITOGRAD SJAJNOM IGROM STIGAO DO PRVE POBJEDE!

2019-08-24

Sve što je nedostajalo u igri Titograda u prethodnim utakmicama, danas je došlo do izražaja. Igrači Dragoljuba Đuretića, osim što su savladali Kom rezultatom 1:3, pružili su fenomenalnu partiju. Imali su “romantičari” sve što ljubiteljima fudbala zapada za oko, posjed lopte, dobro kretanje, ofanzivnu igru, prilike i što je najbitnije golove.

Prvih 10 minuta pripalo je Komu, u 3′ je Žarko Popović prošao po lijevoj strani, centrirao i na osam metara pronašao napadača Savu Gardaševića koji je pogodio. Sledećih sedam minuta trebalo je Titogradu da preuzme inicijativu i navali na gol Pavličića.

Prvi ozbiljan pokušaj Titograd je napravio u 20′ minutu. Mamadu Mendi je prošao po desnoj strani, namjestio na lijevu i gađao stativu golmana gostiju.

U 27′ minutu, centarirao je Živković na osam metara, Đalović šutirao glavom, a odbitak golmana pokupio Brnović, i dobrim udarcem doveo Titograd do izjednačenja.

U 33′ minutu, Roganović je probio po desnoj strani odlično centrirao, a Merdović je stigao do lopte prije defanzivaca Koma i izborio jedanaesterac. Djukić je napravio faul nad njim, a penal je izveo Novović, sigurno za 1:2.

U drugom dijelu “romantičari” su nastavili gdje su stali. U 49′ Mendi je prošao pored lijevog beka gostiju Blagojevića, našao Merdovića na 11 metara, a ovaj je poput vrsnih napadača, u okretu driblao štopera i pogodio za 1:3 i prvu pobjedu Titograda u novoj sezoni.

Do kraja, Titograd je pokušavao, Brnović pogodio stativu, Mendi imao priliku, Škrijelj gađao malo preko gola, jednom tik pored stative, ali nije bilo više golova.

Sve u svemu, lijepa fudbalska predstava pod reflektorima stadiona na Starom aerodromu.

TELEKOM 1. CFL 19/20
5. kolo, Trening kamp OFK Titograd, Podgorica
24.08.2019.
20:30
Broj gledalaca: 500

Glavni sudija: Nikola Dabanović, I pomoćnik: Marjan Paunović, II pomoćnik: Ivan Bogdanović, Četvrti sudija: Savo Vujović, Kontrolor suđenja: Dušan Cvijović, Delegat: Miodrag Božović

Trener: Dragoljub Đuretić

Prvi tim: Saša Ivanović, Jovan Nikolić(C), Radomir Đalović, Ajanah Chinedu, Balša Banović, Luka Merdović, Miloš Brnović, Ivan Novović, Mamadou Mendy, Marko Roganović, Radule Živković.

Rezerve: Sergej Joksimović, Ognjen Gašević, Marko Miličković, Alden Škrijelj, Vojin Pavlović, Lucas Gomes, Mirko Raičević.