GOLEADA U BARU, PRVI PORAZ KADETA OFK TITOGRADA I HET TRIK SAVE MILIĆA

2019-09-14

Kadeti OFK Titograda poraženi su na gostovanju Mornaru, u okviru 7. kola kadetske lige, rezultatom 5:4.

Izabranici Miloša Rašovića tako su pretprjeli prvi poraz u sezoni, ali nemaju za čim da žale. Igrali su mladi “romantičari” odlično, imali su mnogo prilika, ali je nedostajao faktor sreće, koji je danas bio na strani domaćina. Vodio je Titograd rezultatom 3:4 do 85′ minuta, a onda su uslijedila dva pogotka domaćina za potpun preokret i slavlje na terenima SC Topolica.

Titograd je odlično otvorio meč. Imao inicijativu i poveo golom Jovana Kljajevića u 11′ minutu. Ipak, domaćin je brzo odgovorio. Kapiten Čedomir Vujačić je postigao pogodak za izjednačenje u 16′ minutu. Tada počinje uspon u igri Mornara, koji je preko Veljka Mihaljevića u 25′ i Nikole Ljuljića u 41′ došao do dva gola prednosti i rezultata 3:1.

Djelovalo je da će Mornar dočekati poluvrijeme sa dobrom rezultatskom zalihom. Na tom putu zaustavio ih je Sava Milić, krilni igrač “romantičara”, sa dva pogotka.

U 45′ Milić je realizovao jedanaesterac, a u četvrtom minutu produžetka poravnao je rezultat. Na poluvremenu rezultat je bio 3:3.

U drugom dijelu meča bilo je svega. Viđena je žestoka borbenost obje ekipe. U 75′ minutu Titograd dolazi do nove prednosti. Sava Milić je postigao treći pogodak i nagovijestio da bi ovo mogla biti nova pobjeda momaka Miloša Rašovića.

U 84′ štoper Titograda Andrej Minić dobija drugi žuti karton, pa “romantičari” u finiš meča ulaze sa igračem manje.

Ova situacija dala je vjetar u leđa domaćima, koji su u 85′ minutu golom Alekse Miljanića izjednačili, a u 88′ preko Damjana Fuštića došli do konačnih 5:4.

U finišu meča zbog udaranja igrača crveni karton dobio je i golman Titograda Ivan Zlajić.

KADETSKA LIGA CRNE GORE 19/20

1. kolo, SRC Topolica, Bar
    14.09.2019. 11:00h
    Broj gledalaca: 50

Glavni sudija: Ivan Šarac, I pomoćnik: Uroš Rašović, II pomoćnik: Vasko Dragojević, Delegat: Dragan Klikovac

MORNAR

Prvi tim: Sveto Đonović(G), Marko Jovićević(od 50′ Rajko Ratknić), Aleksa Miljanić, Nikola Ljuljić(od 90′ Nikola Pepđonović), Vasilije Šoškić, Veljko Mihaljević(od 89′ Jovan Šebek), Savo Stojanović, Luka Janković, Aldin Ličina, Čedomir Vujačić(C), Damjan Fuštić

Rezerve: Danijel Krnić(G), Jovan Šebek, Edin Đečbitrić, Mladen Dubak, Rajko Ratknić, Nemanja Golubović, Nikola Pepđonović.

OFK TITOGRAD

Prvi tim: Ivan Zlajić(G), Miloš Mugoša(od 80′ Pavle Đurović), Jovan Vujisić(od 60′ Damir Adrović), Rade Đaković, Boško Ljumović(C), Luka Mihaljević(od 80′ Miloš Ljutica), Jovan Kljajević, Sava Milić, Andrej Minić, Luka Smolović, Marko Lubarda(od 67′ Igor Radević).

Rezerve: Demir Adrović(G), Balša Janković, Pavle Đurović, Miloš Ljutica, Damir Adrović, Igor Radević, Armin Kolar