OMLADINCI UBJEDLJIVI: RAKOČEVIĆ DVA GOLA I ASISTENCIJA

2019-10-05

Omladinci OFK Titograda pobijedili su danas Berane u 8. kolu omladinske lige, rezultatom 3:0. Igrač utakmice bio je napadač “romantičara” Lazar Rakočević, koji je bio strijelac dva puta, a upisao je i asistenciju kod gola Marka Šćepanovića.

Od početka je bilo jasno da će Titograd diktirati tempo. Izabranici Željka Ćetkovića odlično su ušli u meč. Već na samom startu su dobro organizovali napade, a jedan od njih bio je u 7′ minutu. Desni bek Nemanja Popović prošao je po desnoj strani, centrirao na peterac i pronašao napadača Lazara Rakočevića, koji je odličnim trzajem glavom savladao gostujućeg golmana Vojislava Dobrašinovića.

Rezultat na poluvremenu bio je 1:0. U drugom dijelu utakmice igrači Titograda su nastavili tamo gdje su stali prije poluvremena. U 64′ minutu Rakočević prima loptu po desnom boku, odličnim driblingom izbacio protivničkog igrača, centrirao i pronašao Marka Šćepanovića, koji je udarcem glavom sproveo loptu u mrežu.

Treći gol bio je rezultat još jedne saradnje Šćepanovića i Rakočevića. U 80′ minutu Šćepanović je lop pasom proigrao svog napadača. Rakočević nije odolio lopti koja je ispred njega skakutala i sa 19 metara odlično šutirao i pogodio mrežu gostiju.

Sa druge strane, ekipa Berana nije djelovala povučeno. Jasno je bilo da su gosti došli da se nadigravaju i da neće težiti defanzivnoj igri, pa i po cijenu poraza, i zbog toga im treba odati priznanje.

OMLADINSKA LIGA CRNE GORE 19/20
8. kolo
Trening kamp OFK Titograd, Podgorica
05.10.2019.
14:30
Broj gledalaca: 30

Glavni sudija: Dalibor Vujisić, I pomoćnik: Miloš Vlahović, II pomoćnik: Emir Kuloglija, Delegat: Aleksandar Vasecki

Ivan Zlajić(G), Danilo Vujović(od 87′ Ivan Jovanović), Aldin Ćatović(C), Nemanja Popović(od 84′ Luka Ljumović), Marko Šćepanović(od 87′ Lazar Kukuličić), Amir Muzurović, Dino Đukić(od 72′ Stefan Radović), Emir Spahić, Lazar Rakočević(od 87′ Blažo Šuškavčević), Balša Adžić, Petar Mališić(od 87′ Nikola Krivokapić).

Rezerve: Blažo Šuškavčević, Stefan Radović, Ivan Jovanović, Luka Ljumović, Nikola Krivokapić, Lazar Kukuličić.