OMLADINCI: TITOGRAD ISPAO IZ KUPA

2019-10-09

Omladinska selekcija OFK Titograda poražena je danas od Podgorice u prvom kolu kupa Crne Gore, rezultatom 1:2, pa je na taj način, nakon samo jednog meča, završila takmičenje.

Uprkos porazu i lošem rezultatu izabranici Željka Ćetkovića igrali su dobar meč. Podgorica je povela u 10. minutu golom Miloša Plazinića. Gosti su organizovali dobar kontranapad, koji je rezultirao golom. Romantičari, sa druge strane, nisu posustali. Trebalo im je malo vremena da preuzmu inicijativu i da počnu sa konkretnim napadima. U naletu, sredinom prvog poluvremena, Titogradu je dosuđen korner. Izveo ga je Petar Mališić, a loptu je glavom smjestio u mrežu štoper Amir Muzurović. Igrao se 26 minut.

Bio je to rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu očekivala se još jača i bolja igra Titograda. Djelovalo je da će tako i biti. Titograd je preuzeo inicijativu, dobro organizovao napade, a onda je, sredinom drugog dijela Balša Adžić dobio drugi žuti, pa crveni karton.

Od tog trenutka, kreće žestoka borba za loptu, sa mnogo trčanja na obje strane. Gosti su poveli u 72 minutu prelijepim pogotkom Nikole Ukšakovića, momka koji je iz same majstorije pogodio mrežu. Do kraja, trudili su se izabranici Željka Ćetkovića da napadnu da dođu do pogotka. Imali su priliku u finišu meča, ali je nisu iskoristili, pa je pobjeda i prolazak dalje pripala gostima.

KUP CRNE GORE – 1. KOLO
OFK Titograd – Podgorica (1:2)
Kamp OFK Titograda, Stari aerodrom
Gledalaca: 50

Glavni sudija: Vasilije Ljumović(Podgorica), 1. pomoćnik: Popović Staniša(Podgorica), 2. pomoćnik: Lazar Lukovac(Cetinje)

Ivan Zlajić(G), Marko Šćepanović, Balša Adžič, Aldin Ćatović(C), Emir Spahić, Danilo Vujović, Lazar Rakočević, Petar Mališić, Nemanja Popović, Dino Đukić, Amir Muzurović.

Rezerve: Lazar Živanović(G), Luka Ljumović, Lazar Kukuličić, Stefan Radović, Ivan Jovanović, Nikola Krivokapić, Boško Ljumović.

Milovan Vujisić(G), Nemanja Božović, Kenan Nikočević, Vuk Dapčević, Andrej Bajović, Petar Prelević, Lazar Stijepović, Matija Krivokapić, Kenan Hadžibegović, Nikola Ukšanović, Miloš Plazinić.

Rezerve: Bojan Vučinić, Ljubomir Pejović, Balša Bojanović, Pavle Turković, Marko Vujačić, Martin Đukanović, Vasilije Marković.