KAKO SU KADETI OFK TITOGRADA SA IGRAČEM MANJE OSTVARILI PREOKRET ZA 60 SEKUNDI

2019-11-21

Od samog starta današnjeg meča sa Budućnosti u polufinalu kupa UKC za kadete “romantičari” nisu imali sreće. U 3′ minutu primili su prvi pogodak, a strijelac je bio bivši igrač Titograda Viktor Roganovića. Odmah je za izabranike Miloša Rašovića zadatak bio mnogo teži. Iako su u dobroj formi sa pet vezanih pobjeda, bez primljenog gola, danas im je na megdan izašla Budućnost, koja im je nanijela najteži poraz u ovoj sezoni, pa su kadeti OFK Titograda imali razloga za oprez.

Sredinom prvog poluvremena, zbog povrede koljena igru je morao da napusti Ilija Živanović, napadač Titograda. Zamijenio ga je Jovan Kljajević.

U finišu prvog dijela Titograd je pojačao ritam, preuzeo inicijativu, ali do kraja poluvremena nije uspio da dođe do izjednačenja. Poluvrijeme je pripalo plavo-bijelima – 0:1.

Drugi dio bio je kao novi početak za “romantičare”. Još jače i bolje napali su igrači Titograda i brzo stigli do izjednačenja. Za 1:1 pogodio je Sava Milić u 57′ minutu. Baš kada se očekivalo da će Titograd doći do preokreta, baš kada su imali inicijativu, protok lopte, bolju igru od gradskog rivala, desio se jedan peh. Boško Ljumović je skrivio drugi žuti karton, pa Titograd ostaje sa igračem manje.

Vrlo brzo plavo bijeli su iskoristili prednost igrača više. U 68′ za 1:2 pogodio je Balša Tošković. U 77′ na 1:3 povisio je Balša Globarević.

Nervoza, razočarenje i tuga uvukli su se među igrače OFK Titograda, ali i navijače, kojih je bilo više od dvije stotine. Djelovalo je da je kraj.

Sudija je dao dva minuta nadoknade, a nada da Titograd može doći do rezultata je skoro pa nestala. Tada je rezervista Marko Lubarda centrirao za 35 metara i pogodio u glavu Jovana Kljajevića koji fenomenalnim udarcem postiže gol za 2:3.

Trener Rašović je povikao: “Momci, još 30 sekundi. Svi naprijed”. I krenuli su, a prilika se otvorila, Ljutica je uputio šut, a lopta je pogodila u ruku jednog igrača plavo bijelih. Sudija je dosudio slobodan udarac na 18 metara. Vujisić je htio da ga uzme, Rašović je odabrao Milića. Vujisić je prihvatio odluku trenera, okrenuo se prema Miliću i pružio mu podršku.

Sava Milić, 18 metara i poslednja prilika za gol.

Mudar šut, plasirana lopta u ugao golmana Babovića (nekadašnjeg igrača OFK Titograda) i pogodak za erupciju oduševljenja u kampu OFK Titograda.

Kraj i penali.

Na penalima je bilo 4:2. Golman Ivan Zlajić je odbranio prva dva izvođenja i odmah doveo Titograd u prednost, što su Vujisić, Lubarda, Kljajević i Ljutica znali da iskoriste i stopostotnom realizacijom doveli svoju ekipu do pobjede.

Titograd je prošao u finale kupa UKC i ostao neporažen u šestom uzastopnom susretu.

Pobjeda vrijedna pomena. Pobjeda koja je pokazala da igrači Miloša Rašovića imaju srce veliko kao planina i da su prije svega tim.