OMLADINCI PORAŽENI U GRADSKOM DERBIJU

2021-03-08

Ovakve utakmice ljubitelji fudbala obožavaju. Otvorene, u brzom ritmu, obje ekipe ofanzivne, jaki dueli i mnogo golova. Ipak, ovakve utakmice, nama u OFK Titogradu uopšte nisu mile. Omladinci su juče poraženi kod kuće od Budućnosti rezultatom 1:4 u okviru 2. kolo proljećnog šampionata.

Budućnost je povela golom nekadašnje uzdanice Titograda Save Milića, koji je zatresao mrežu Ivana Zlajića u 20′ minutu. Priliku da povećaju na 0:2 imali su samo 30 sekundi kasnije, kada je sviran penal plavo-bijelima, koji nije realizovao Lazar Mijović. Zlajić je bio bolji.

Samo dva minuta kasnije stigao je odgovor. U 23′ minutu gol postiže Emir Spahić.

Sunovrat Titograda dolazi samo minut kasnije od izjednačenja. Sve što smo radili srušeno je autogolom Spahića i 1:2 za Budućnost. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu u 51′ minutu, golman Zlajić je dobio crveni karton, što je značajno umanjilo šanse da Titograd dođe do rezultata.

U istom minutu Damjan Mugoša je povećao na 1:3, da bi konačnih 1:4 postavio Jovan Dašić u 60′.

Ono što nas posebno raduje je, da i pored toga što omladinci OFK Titograda nisu osvojili bodove, da su oči fudbalskih radnika, menadžera, zaposlenih u drugim klubovima uvijek uprte u igrače Titograda.