REMI TITOGRADA I GRBLJA

Fudbaleri OFK Titograda i Grblja remizirali su danas na Starom aerodromu, u 32. kolu Telekom 1.CFL, rezultatom 2:2.

Strijelci za OFK Titograd bili su Marko Miličković u 78′ i Vojin Pavlović 89′.

Golove za goste postigli su Dejan Kotorac u 28′ i Ivan Mijušković u 32′ minutu.

Trener gostiju Zvezdan Milošević čestitao je igračima na odličnoj utakmici.

Nama pripada prvo poluvrijeme, njima drugo. Nismo uspjeli da izdržimo do kraja. Još jednom se pokazalo da je rezultat 0:2 najopasniji„, poručio je Milošević nakon meča.

Šef stručnog štaba OFK Titograda Peter Pakult kazao je da prvo poluvrijeme nije djelovalo kako treba.

Nismo bili agresivni, dali smo rivalu dosta prostora, i kod prvog gola se to vidjelo. Nismo uspjeli da kontrolišemo igru za to vrijeme i Grbalj je to iskoristio i kontranapadom postigao drugi gol. U drugom dijelu smo uspjeli da smirimo situaciju, uspostavili sistem i postalo je očigledno da ćemo igrati bolje. Počeli smo da pritiskamo, napadamo i došli smo na kraju do izjednačenja. Moram reći da smo zadovoljni bodom. Čestitao bih rivalu, bila je odlična utakmica. „, kazao je Pakult nakon meča.

PRVO POLUVRIJEME

Prvi šut na utakmici uputio je nekadašnji igrač OFK Titograda Ivan Mijušković. Šutirao je jako, ali neprecizno u 6′ minutu meča, visoko preko gola Ljuljanovića. U 14′ minutu, Jovan Nikolić je prekinuo akciju Grblja, dao dobar pas na desnom krilu prema Mendiju, koji je pronašao svog napadača Marka Pavićevića na 10 metara, ali je ovaj loše šutirao.

U 28′ minutu viđen je prvi pogodak. Nakon kornera Titograda, Petar Vukčević je povukao, proigrao Miloša Džugurdića, koji na petercu pronalazi Dejana Kotorca. Kotorac je plasirao u lijevi ugao golmana Ljuljanovića i bilo je 0-1 za goste.

Tri minuta kasnije OFK Titograd je pokušao preko Vojina Pavlovića, čiji udarac završava visoko preko gola.

Drugi gol gostiju uslijedio je u 32′ minutu. Vukčević i Vuković su odigrali sjajan dupli pas, Vuković je pronašao Mijuškovića na 16 metara, a ovaj je jakim i preciznim udarcem u lijevi ugao, savladao golmana Ljuljanovića.

Do kraja poluvremena Titograd je organizovao dobru akciju. Roganović je prošao po desnoj strani, pronašao Novovića, čiji je udarac izblokiran.

DRUGO POLUVRIJEME

U nastavku poluvremena Titograd je prvi zaprijetio. U 48′ minutu Mamadu Mendi je prošao po desnoj strani i šutirao jako, ali malo iznad prečke.

U 59′ minutu Roganović je proigrao Bakrača na desnoj strani, ovaj dobro centrirao i na drugoj stativi pronašao Miličkovića, koji je uhvatio jak volej, ali pored desne stative golmana Kordića.

Odgovor je stigao od Ivana Vukovića minut kasnije. Šutirao je jako, sa 27 metara, ali direktno u golama Ljuljanovića, koji je bio siguran.

U 79′ minutu, rezervista Marko Miličković je primio loptu na lijevoj strani, namjestio na desnu nogu, jako šutirao i prevario golmana Kordića.

U finišu meča, u 89′ minutu, Mamadu Mendi je centrirao sa desne strane, uputio centaršut na peterac, lopta je prošla pored nekoliko fudbalera Grblja, a vezista OFK Titograda Vojin Pavlović je preciznim udarcem savladao golamana gostiju.

U prvom minutu nadokade, Miličković i Pavlović su odigrali dupli pas, Miličković je šutirao, ali je Kordić sačuvao mrežu.

TELEKOM 1.CFL
32. kolo,
Stadion OFK Titograda, Stari aerodrom

Strijelci: Dejan Kotorac 28′(GRB), Ivan Mijušković 32′(GRB), Marko Miličković 78′(TIT), Vojin Pavlović 89′ (TIT)

Žuti kartoni: Aleksandar Macanović(GRB), Marko Merdović(GRB)

Glavni sudija: Miloš Savović, I pomoćnik: Miodrag Brajović, II pomoćnik: Veselin Đuranović, Delegat: Predrag Đukić, Kontrolor suđenja: Amil Gerina

Trener: Peter Pakult

Prvi tim: Damir Ljuljanović, Marko Roganović, Miloš Bakrač, Balša Banović(od 78′ Miloš Brnović), Radule Živković, Vojin Pavlović, Mirko Raičević (c)(od 83′ Zaim Divanović), Jovan Nikolić, Mamadu Mendi, Ivan Novović (od 55′ Marko Miličković), Marko Pavićević.

Rezerve: Saša Ivanović, Alden Škrijelj, Branko Ojdanić, Marko Miličković, Miloš Brnović, Zaim Divanović, Balša Sekulić.